آموزشگاه ها
موضوعات داغ

برای بردن حرف بزنید |تاثیر فن بیان در فروش

هنر سخنرانی و فن بلاغت

چگونه برای بردن حرف بزنیم ؟

 

مهارت شما در حرف زدن و سخنرانی روی موفقیت شما تاثیر می گذارد. خوب حرف زدن احترام دیگران به شما راجلب می کند ،شما را برای شرکتتان ارزشمندتر میکند و کسانی که می توانند به شما کمک کنند و درها رو به ریتان بگشایند ،نظر موافقشان به شما جلب می شود .

توانایی خوب حرف زدن دیگران را متقاعد میکند که شما انسانی با استعدادتر و باهوش تر از دیگرانی هستید که به خوبی با شما حرف نمیزنند .

بزرگترین و ارزشمند ترین دارایی شما کدام است ؟

ذهنتان،یکی از گرانبها ترین مهارت هایی که دارید توانایی خوب فکر کردن و بیان روشن خودتان است.این مهارت میتواند به شما کمک کند تا آگاهیتان بیفزایید و  سریع تر رشد کنید.

به هر حال تنها راهی که میتوانید تسلط و احاطه خود را بر موضوعی نشان دهید بیان اندیشه ها و نقطه نظرهایتان هست که با صدایی بلند و یا مکتوب کردن آن هست .

خبر خوش آن است که ذهن شما مانند یک عضله هست . هرچه از آن بیشتر استفاده کنید ،قوی تر و توانمند تر میشوند .

 

بهترین آموزشگاه های فن بیان شیراز کجاست؟؟؟(جهت خواندن اینمقالهکلیک نمایید.)

غلبه بر هراس و موفقیت در کار های بزرگ

 

در کتاب سخنران موفق برایان تریسی نوشته شده است .

چند سال قبل همایش یک روزه ای در زمینه اثر بخشی مدیران بلند پایه برای جمعی از تجار برگزار کردم .در جریان صحبت هایم به اهمیت توانایی درست حرف زدن  و اثر گذاشتن بر اشخاص در کار تجارت اشاره کردم .

در پایان روز یک تاجر خجالتی نزد من آمد و گفت تحت تاثیر گفته های من او تصمیم گرفته چگونگی یک سخنران خوب بودن را بیاموزد . او از اینکه سرپرستانشان اعننای لازم را به اونمی کردند،خسته شده بود .

یک سال بعد از او نامه ای دریافت کردم که در آن ماجرای زندگیش را شرح داده بود .او بلافاصله با توجه به تصمیمی که گرفته بود واکنش نشان داده بود.در جلسات هفتگی شرکت کرده بود .در هر یک از این جلسات ،در هر یک ازاین جلسات ،هر یک از اعضا باید می ایستاد و درباره موضوعی صحبت می کرد.در پایان جلسه هم به هر یک از شرکت کنندگان جایزه ای داده میشد.در جلساتی که او در آن شرکت کرده بود ،از روش حساسیت زدایی سیستماتیک استفاده می کردند.معنایش این است که اگر کاری را بار ها و بارها انجام دهید ،حساسیت خود را در ازا آن از دست میدهید .وقتی به تکرار برای اشخاص سخنرانی می کنید،سرانجام ترس از صحبت کردن در شما فرو میریزد.

 

او در ضمن در یک دوره ۱۴ هفته ای دیل کارنگی شرکت کرده بود .او در هرجلسه باید در حضور دیگران حرف میزد .

در مدت ۶ ماه او بقدری برای گروه های مختلف صحبت کرده بود که ترسش از سخنرانی کردن از بین رفته بود.

 

عزت نفس خودتون رو افزایش بدید

تبدیل شدن به یک سخنران عالی در تمام شئونات کارتان تاثیر مطلوب بر جای میگذارد . اما دلیل مهمتری هم برای خوب حرف زدن در برابر جمع وجود دارد .روانشناسان به ما میگویند میزان عزت نفس شما(یعنی این که تا چه اندازه خودتان را دوست دارید ) تا حدود زیادی کیفیت زندگی درون و بیرون شما رو مشخص می سازد.

هر چه بهتر و متقاعد کننده تر حرف بزنید،بیشتر خودتان را دوست میدارید.هر چه بیشتر خودتان را دوست می دارید.هر چه بیشتر خودتان رو دوست بدارید، خوشبین ترین و مطمئن تر میشوید.هر چه بیشتر خودتان را دوست بدارید ، رابطه شما با دیگران مثبت تر می شود .هر چه بیشتر خودتان را دوست بدارید،سالمتر ،شادمان تر و مثبت تر میگردید.

 

موسسه فنان دومین موسسه فن بیان جنوب کشور

تصور ذهنی خود را بهتر کنید

 

وقتی می آموزید که موثر حرف بزنید ،تصویر ذهنی شما بهتر می شود.تصویر ذهنی شما (آینه درونی شماست) .این طرزی است که خودتان را میبینید و به خود می اندیشید . هر چه تصویر ذهنی شما مثبت تر باشد،عملکردتان بهبود می یابد . همینکه قبل از هر برنامه و اقدام خودتان را ببینید که در سطح عالی ظاهر شده اید،عملکرد شما بهتر می شود.

ما به اندیشه ها، احساسات و به خصوص به احترام دیگران حساس هستیم.سامرست موام می نویسدهر کاری که در زندگی میکنیم،برای کسب احترام دیگران است ویا در نهایت ،نمی خواهیم آن احترامی را که از قبل برای ما قایل هستنداز دست بدهیم . بنابراین وقتی خوب حرف میزنید ،کسانکی در جلسه شما حضور دارند،شما را بیشتر دوست می پندارند و به شما احترام بیشتری میگذارند.در نتیجه شما هم خودتان را بیشتر دوست میدارید و احساس قدرت بیشتری میکنید. با اعتماد بنفس راه میروید،حرف میزنید و عمل می کنید.

صحبت کردن عای آموختنی است

شاید بهترین خبر درباره صحبت کردن برای گروه ها این هست که این یک مهارت آموختنی هست .اغلب کسانی که سخنران شایسته و با صلاحیت هستند زمانی جرات صحبت کردن نداشتن .بسیاری از کسانی که امروزه در حضور جمع عالی حرف میزنند ،زمانی از این که در برابر جمع بیاستند و حرف بزنند لرزه بر اندامشان می افتاد.

هدف شما باید این باشد در جمع ۱۰ درصد اول ارتباط برقرارکنندگان بگیرید.این را هم بدانید که همه ی کسانی که در ۱۰ درصد اول قرار دارند ،زمانی در انتهای صف ایستاده بودند .همه کسانی که امروز عالی سخنرانی میکنند ،زمانی سخنرانان بدی بودند.

شما حتما این عبارت را شنیده اید که تمرین انسان را به سرحد کمال میرساند .بعضی ها از این قدمی فراتر بر میدارند و میگویند تمرین عالی ،آدم را عالی تر میکند.اما واقعیت این است که تمرین غیر عالی هم آدم را عالی میکند .

در سفری که برای رسیدن به احاطه و تسلط بر هنر صحبت کردن برای اشخاص طی میکنید ،شما دچار اشتباهات متعدد میشوید .اغلب احساس میکنید که شایسته نیستید.برایتان این سوال مطرح است که آیا روزی در این کار عالی ظاهر خواهید شد.

از منطقه راحت خود بیرون بیایید

برای رسیدن به سطح عالی در صحبت کردن در هر زمینه ای ،باید بتوانید از حیطه امن و راحت خود بیرون بیایید و قدم به حیطه نا امن بگذارید. اگر میخواهید موفق باشید باید مشکلات را هم تحمل کنید .

 

۴نکته برای آن که یک سخنران عالی شوید

 

برای آن که یک سخنران برجسته شوید باید از ۴ ویژگی برخوردار گردید.

۱-میل و آرزو :

قبل از هر چیز باید اشتیاق سوزانی برای خوب صحبت کردن داشته باشید.اگر اشتیاق کافی و قدرتمندی داشته باشید و مدت کافی برای رسیدن به خواسته تان تلاش کنید ،هیچ عاملی نمیتواند شما را از راهی که انتخاب کرده اید باز دارد .

۲-تصمیم:

باید از همین امروز تصمیم بگیرید که همه تلاشتان را میکنید تا برای همه موانع احتمالی غلبه کنید و برای عالی شدن به هر کاری که صلاح است دست بزنید .

۳-نظم و ترتیب :

باید برنامه ریزی،تدارک و ایراد سخنرانی از نظم و ترتیب خوب برخوردار باشید تا به حد تسلط و برتری برسید.برای ایجاد یک مهارت مهم و مفید راه میان بری وجود ندارد .

۴-عزم راسخ :

سرانجام به عزمی راسخ احتیاج دارید تا به رغم دشواریها موقتی یا خجالتی که تجربه میکنید،به جایی که میخواهید برسید.

 

تنها محدودیت شما هستید

بزرگترین دشمنان ما تردید ها و هراس های خودمان هستنداما محدودیتی بر سر این که چه میتوانید بکنید وجود ندارد.

 

 

پس تا دیر نشده عجله کنید

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
نیاز به کمک دارید؟ با ما چت کنید!
سوالی دارید؟
سلام! جهت ارتباط با پشتیبان کلیک فرمایید
ما معمولاً در کمتر از چند دقیقه پاسخ شما را می دهیم 😉