بازیگری

کلاس بازیگری یاسوج

کلاس بازیگری یاسوج

مقدمه : بدون شک موسسات و آموزشگاه های شناخته شده زیادی در شهر بوشهر وجود دارد که با برگزاری و آموزش دوره های بازیگری علاقه مندان زیادی را در این حرفه آموزش میدهند اما چرا در این چند سال فقط تعداد بسیار معدودی هنرمند از بوشهر شناسایی و روانه دنیای بازیگری و سینما شده اند؟ اصلی ترین علت این اتفاق  عدم شناخت صحیح استعدادهای متقاضی بوذه که موسسات بدون درنظر گرفتن استعدادهای فرد صرفا برخی روش های آکادمیک را آموزش میدهند که کاملا غیرکاربردی بوده و از ذات هنر نیز به دور است

کلاس بازیگری در شیراز

جواب درست :
آموزش ببینید ،تلاش کنید و خودتان را در مسیر پروژه های اجرایی قرار دهید تا تجربه کسب کنید

مراحل موفقیت در کلاس بازیگری آموزشگاه فنان

این یک مسیر یک شبه برای موفقیت نیست اما میتوان گفت سریعترین خواهد بود ، چرا که به صورت علمی استعدادها کشف شده و پرورش داده خواهد شد. در فنان برخلاف تمام آموزش های مرسوم، کاربردی بودن دوره ها ملاک بوده و قرار نیست مدرک گرا عمل کنیم.

۱. استعدادیابی اولیه

ما در مجموعه فنان در ابتدا قبل از ثبت نام ، یک جلسه جهت مشاوره و تست و کشف استعداد افراد جهت ورود به دوره ی مناسب قرارداده ایم

۲. ثبت نام دوره و مشخص شدن دوره متناسب با استعداد

در این مرحله متقاضی وارد دوره یک ماهه آموزشی شده تا در ارتباط مستقیم با مربی قرار گیرد .

در این ارتباط ممکن است مربی ابعاد جدیدی از استعداد را کشف نموده و برای مراحل بعد به ارائه گزارشی پرداخته تا خانواده ها و مرکز آموزشی فنان بهتر بتوانند در مورد آینده تصمیم بگیرند

٣. ورود به آموزش های تخصصی فنان

پس از غربال گری های انجام شده توسط مجموعه فنان شاگردان وارد دوره هایی خواهند شد که بالای ۹۰ درصد احتمال موفقیت در آن برایشان وجود خواهد داشت .

در این مرحله آموزش ها در هر زمینه بسیار تخصصی تر خواهد شد و ابعاد علمی آموزش نیز بدان اضافه خواهد شد

۴. ورود به صحنه های اجرا

معرفی به پروژه های  سینمایی و کار با برندهای معتبر از برترین نقاط قوت در موسسه فنان به حساب می آید.
در فنان همه آموزش ها هدف گراست و بدنبال نتیجه گیری از این تلاش هستیم. کافیست استعداد نهفته ای وجود داشته باشد تا فنان آن را  کشف نموده و تقویت نماید .

فنان با برگزاری دوره هاي هنري مختلف از جمله دوره های بازیگری، با آشناسازی علاقمندان به سينما و تئاتر جایگاهی برای رشد استعدادهاي بالقوه هنرجويان عزیز در همه ی سنين را فراهم كرده . امروزه ضرورت آموزش های تئوری و عمليِ نتیجه بخش  به شدت احساس مي‌شود مطمئناً با برگزاري دوره هاي حرفه‌اي جريان پرثمري را در زمینه های هنری مشاهده خواهیم کرد.

برای ورود به عرصه ی بازیگری جز تلاش و کوشش بی وقفه راهی نیست. بازیگری مثل همه ی مهارت های هنری قابل یادگیری است.

نهراسید !!! اگر بازیگری را دوست دارید برایش تلاش کنید…

پیش زمینه های بازیگری چیست

 • خلاق بودن و هوش بالا (راحت حفظ کردن متن فیلمنامه و دادن ایده های جدید در ایفای نقش)
 • توانایی برقراری ارتباط تیمی خوب
 • صبر زیاد ، پرحوصلگی و توان مناسب فیزیکی
 • توانایی تطبیق سریع با هر شرایطی ایفای شخصیت های متفاوت هستند که نیازمند انطباق زیاد است)
 • تلاشگری و منضبط بودن
 • آشنایی با فرهنگ ها آداب و رسوم های مختلف
 • انتقاد پذیری بالا

کسانی که فارغ التحصیل رشته بازیگری و سایر رشته های مرتبط هستند به راحتی می توانند وارد حوزه بازیگری شوند ولی این نکته قابل ذکر است که تعداد زیادی از بازیگران حرفه ای و موفق هم هستند که بدون پیشینه تحصیلی در بازیگری وارد این حرفه شده اند و با مشاوره شدن و تعیین سطح بازیگری درآموزشگاه های معتبر استعدادیابی شده اند و وارد این حرفه شده اند.

مهارت هایی که در این کلاس یاد می گیرید

 • آمادگی بدنی بازیگر با نحوه راه رفتن، ایستادن، نشستن و برخاستن و حرکت دادن دست و سر و گردن به تماشاگر می فهماند که چگونه آدمی است و چه خصوصیاتی دارد.
 • فن بیان: در چگونگی بیان آدمی عوامل مختلفی از جمله محیط، وضعیت جسمانی و شخصیت دخالت چشمگیری دارند. بیان خوب در وهله اول به آگاهی گوینده از آنچه بیان می کند بستگی دارد
 • ادای کلمات گفتار و لحن(دیالوگ): گفتار از مهم ترین وسایل ایجاد ارتباط با دیگران است. هدف، موقعیت و احساس و رابطه ما نسبت به هر جمله ای که بر زبان بیاوریم، لحن ما را معین می کند، یک جمله واحد می تواند با تغییری که در لحن گوینده ایجاد می شود. اصطلاحا دیالوگ(گفتگو) یا مونولوگ(تک گویی) یا سولیلوگ ( با خود سخن گفتن) و هر گونه صوتی که معنایی خاص از دهان خارج می شود باید در خدمت کار بوده و به زیباترین شکل در خدمت پیام و تم اصلی کار به کار برده شود.
 • تمرینات تنفسی : بازیگر برای اینکه بتواند جملات کوتاه و بلند را به راحتی ادا کند و دچار گرفتگی صدا و فشار در ناحیه گلو نشود به فضای بیشتری برای ذخیره هوا نیاز دارد. اگر عمل تنفس را همراه با پایین بردن دیافراگم، در پایین دنده ها و نیز در شکم انجام دهیم، می توانیم احساس کنیم که همه ستون مهره ها تا انتهای آن در کار تنفس و در نتیجه در کار تولید صوت شرکت می کنند.
 • حافظه: ویژگی های اشیاء و اشخاص و حیوانات موجب باقی ماندن مهمترین و اثربخش ترین ویژگی ها در حافظه می شود.
 • تمرکز: تمرکز عبارت است از فکر محاط در دایره خلاق توجه و معطوف به یک نقطه معین، به طور کامل و با اراده و انتخاب شخصی.
 • هنر وانمود و تقلید: آدمی در زندگی با استفاده از تقلید مسائل بسیاری را می آموزد. با توجه به این امر عده ای از روان شناسان بر این باورند که انسان دارای استعداد تقلید است و این نکته مهمی ست در بازیگری.

تقلید دو نوع است: ۱. تقلید اشیاء موجود در طبیعت ۲. تقلید کردار و اعمال آدمی: الف) تقلید عینیات ب) تقلید ذهنیات

تعیین سطح بازیگری

در آموزشگاه فنان اساتید ما، یک جلسه تعیین سطح و مشاوره برای هنرجویان در نظر گرفته اند که قبل از شروع دوره های آموزش بازیگری اقدام به استعدادیابی می کنند و از هنرجویان تعیین سطح بازیگری گرفته میشود.

آموزش آکادمیک بازیگری

آموزش رسمی بازیگران در هنرستان ها و دانشگاه ها ارائه می شوند . با این حال ، افراد علاقمند می توانند در اموزشگاه های آزاد نیز کسب مهارت های لازم بپردازند و مدارک بازیگری را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند . بسیاری از این هنر جویان را استادان به مراکز و کارگردانان و تهیه کنندگان معرفی می کنند .

آن ها معمولا در شروع کسب تجربه و شهرت از نقش های کوچک تر شروع می کنند و هنگامی که تجربه و مهارت کافی پیدا کردند ، ممکن است به بازیگران نقش مکمل تبدیل شوند . اگر هنر جویان به طور جدی دنبال کنند ، شهرت و محبوبیت زیادی کسب می کنند و به ستاره های سینما و تئاتر تبدیل می شوند.

برخی از هنر پیشه با گذشت زمان به حیطه های دیگر چون کارگردانی وارد می شوند . هنرپیشه ها گاه به جای شخصیت های کارتونی یا افراد در آگهی های تلوزیونی بیز حرف می زنند . هنرپیشگان امروزی گاهی در بازی های رایانه ای هم نقشی را بر عهده می گیرند . این کار با ثبت حرکات و صدای آن ها و بازسازی رایانه ای داده های به دست آمده صورت می گیرد.

آینده شغلی

آینده ی این رشته به این گونه که اگر شما در این رشته موفق شوید و به درجات بالا برسید آینده ای کاملا روشن در انتظارتان است. یکی از حسن های رشته بازیگری این است که شما در این رشته شعاع فعالیت بالایی دارید مثلا فقط بازیگری در تلوزیون نیست. شما می توانید در تئاتر هم فعالیت کنید همین طور در سینما پس فردی که این انتخاب رشته بازیگری را می کند به قول عامیانه دستش باز برای فعالیت کاری در زمینه های مختلف دارد وشما می توانید از درآمد های بسیار خوبی برخوردار شوید.

بهترین آموزشگاه بازیگری شیرازکجاست؟ آموزشگاه فنـان با در اختیار داشتن بهترین  اساتید تهران و شیراز با مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و به عنوان شناخته شده ترین و برترین اموزشگاه بازیگری درشیراز است.

دوره های بازیگری در یاسوج

یکی از برترین تیم های هنر های نمایشی در شهریاسوج که با استفاده از برترین مربی ها و بهره گیری از کارگاه های آموزشی با حضور چهره های شناخته شده اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در سه سطح :

۱-مقدماتی

۲-پایه

۳-پیشرفته

مینماید .

برگزار کننده ی دوره های آموزشی  بازیگری و تئاتر در شهر یاسوج موسسه فرهنگی هنری فنان میباشد.

علاقه مندان جهت شرکت در دوره های آموزشی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی زیر در تماس باشند .

www.fanaan.ir

۰۷۱۳۶۳۳۴۱۷۹

۰۹۱۹۰۱۹۲۵۸۲

۰۹۱۹۰۱۹۲۵۴۲

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
نیاز به کمک دارید؟ با ما چت کنید!
سوالی دارید؟
سلام! جهت ارتباط با پشتیبان کلیک فرمایید
ما معمولاً در کمتر از چند دقیقه پاسخ شما را می دهیم 😉